Vernieuwde Failure Score Zwitserland

Leestijd 3 minuten | Geschreven door Jasmina Dos Santos Cardoso| 25 juli 2025

Nieuwsberichten

Per 22 september 2025 verbetert Dun & Bradstreet de Failure Score voor bedrijven in Zwitserland en Liechtenstein. Deze geรผpdatete score zorgt voor een betere voorspelling van faillissementenrisicoโ€™s en wordt automatisch toegepast in diverse D&B producten.

Waarom deze upgrade?

De zakelijke omgeving in Zwitserland verandert voortdurend. Nieuwe databronnen worden toegevoegd, bestaande bronnen verdwijnen en de samenstelling van het bedrijfslandschap verschuift. Om betrouwbare risico-inschattingen te blijven bieden, heeft Dun & Bradstreet het scoringsmodel achter de Failure Score vernieuwd.

De nieuwe Zwitserse Failure Score maakt gebruik van verfijnde algoritmes en actuelere data, zoals betaalgedrag, branchespecifieke risicoโ€™s en externe signalen. Hierdoor worden risicovolle bedrijven sneller en nauwkeuriger geรฏdentificeerd. Ook als er geen recente activiteit is, kunnen scores wijzigen door de gevoeligere opbouw van het model.

Wat doet de Failure Score?

De Failure Score voorspelt de kans dat een bedrijf binnen 12 maanden stopt met opereren door financiรซle problemen. Dit kan gaan om faillissement, liquidatie of een andere vorm van bedrijfsbeรซindiging. De score maakt gebruik van data zoals betaalgedrag, bedrijfsstructuur, sectorinformatie en externe signalen uit de D&B Data Cloud.

Voor wie geldt deze score?

De vernieuwde score wordt toegepast op ongeveer 825.000 actieve Zwitserse bedrijven. De volgende groepen worden niet meegenomen in de scoring:

  • Buitenlandse bedrijven met Zwitserse registratie;
  • Filialen van lokale bedrijven;
  • Ondernemingsvormen en sectoren die juridisch niet failliet kunnen gaan;
  • Bedrijven die al zijn opgeheven of recent insolvent zijn verklaard.

Wat betekent dit voor jouw bedrijf?

Gebruik je Zwitserse DUNS-nummers in je portfolio of heb je bedrijven in Zwitserland in monitoring? Dan kun je vanaf eind september een toename in scorewijzigingen verwachten. De nieuwe Failure Score wordt automatisch toegepast op alle bedrijven die daarvoor in aanmerking komen. Ook in data-exports of portfoliovergelijkingen kun je wijzigingen opmerken.

De nieuwe Failure Score voor Zwitserland wordt uitgerold in het weekend van 19 september 2025 en is vanaf 22 september 2025 zichtbaar in alle D&B-producten. Alle Zwitserse records krijgen binnen twee weken de vernieuwde score. Bij vragen kun je contact opnemen met deย klantenserviceย of je accountmanager.

Deel via social media

Jasmina Dos Santos Cardoso

Allround Markteteer

Whitepaper

Credit Monitoring

Kansen voor jouw organisatie in beeld

Een kredietcheck bij klantacceptatie is waardevol, maar ook meteen verouderd. Het รฉchte kredietrisico begint eigenlijk juist pas nadat je een klant hebt geaccepteerd. De oplossing: monitor de financiรซle gezondheid van je klanten real-time.

Pdf van 16 paginaโ€™s, 0,4 MB
Credit Monitoring

Een free trial van รฉรฉn van onze producten? Zo geregeld!

Een bedrijf of D-U-N-S nummer opzoeken?

Een artikel of onderwerp opzoeken?

Suggesties

Je keuze voor